вівторок, 27 січня 2015 р.

                    
Герб, прапор Каланчацького району
         Каланчацький район
  Розташований у крайній південній частині Херсонщини. На півночі і сході межує з Цюрупинським і Чаплинським, заході з Скадовським районами, півдні з Красноперекопським районом Автономної Республіки Крим. На півдні район омивається водами Джарилгацької і Каркінітської заток Чорного моря. Загальна  площа території 915,8(км2), кількість населення  - 21772 осіб, кількість населених пунктів – 22, кількість селищних рад-2, кількість сільських рад- 10.
     Місцеві природні умови сприятливі для організації літнього відпочинку. На 35 кілометрів тут розтяглися чорноморські пляжі з цілющим повітрям, настояним на іонах брому і йоду. Його доповнюють дешеві, екологічно чисті овочі, фрукти та майже 300 сонячних днів на рік.
     Відпочиваючих тут можуть привабити історичні пам'ятки. В околицях Каланчака археологи знайшли орнаментований посуд, унікальну культову споруду з трьома антропоморфними стелами. На території району знаходяться скіфські, сарматські та інші кочівницькі поховання ХІ-ХШ століть. А також могила матері засновника заповідника «Асканія-Нова» Софії Фальц-Фейн.
     Наприкінці XVIII століття територію району почали заселяти вихідці з північних українських губерній. Вони принесли з собою свою культуру, навички заняття хліборобством і скотарством. На початку минулого століття тут уже діяло кілька підприємств, які переробляли сільськогосподарську сировину.
     Більшого розвитку набрало сільськогосподарське виробництво з приходом дніпровської води, яка забезпечила вирощування високих урожаїв. Однією з основних культур є рис. Крім нього, в районі вирощують пшеницю, соняшник, кукурудзу, овочеві і баштанні культури, виноград. У тваринницькій галузі переважає скотарство м'ясо-молочного спрямування і вівчарство. Визнаним лідером у вівчарстві в загальнодержавному масштабі є акціонерне товариство «Червоний чабан».
     Нинішнє промислове обличчя району визначають чотири підприємства. Одним з гігантів рисопереробної промисловості на півдні України є акціонерне товариство «Каланчацький комбінат хлібопродуктів», переробна потужність якого становить понад 50 тисяч тонн на рік.
     Продукція акціонерного товариства «Каланчацький маслозавод» знайома багатьом споживачам за межами Херсонщини. За її якість підприємство нагороджено трьома золотими медалями. 
Здійснювані в районі  заходи дають підстави сподіватися, що сільськогосподарське виробництво буде піднесено на вищий рівень розвитку і багатий агропромисловий потенціал Каланчацького району  буде ширше відомий у світі.

Немає коментарів:

Дописати коментар